BDS Academy

Taneční škola s názvem BDS Academy vznikla v březnu roku 2006. Název BDS byl převzat ze Slovenské republiky, kde skupinu z názvem BDS založili v roce 1996 Miro Olšavský a František Bodnár dnes trenéři BDS Academy.

BDS Academy se věnuji převážně streetovým technikám moderního pouličního tancování. Hlavní náplní a tanečními technikami jsou Hip Hop, House dance, Breakdance, Popping,Locking a Dancehall.

Tanečníci a členové teamů BDS mají možnost vzdělávat se nejen v technikách jako je Hip Hop či Lockin’ a jiné… na buď už pravidelných worshopech nebo jednorázových workshopech určených pro členy, ale i v technikách např. jazzových včetně technických základů tance.

BDS Academy vychovává mládež ve věku od čtyř let v různých věkových kategoriích. V případě, že se jedná o soutěžní tancování jsou v BDS Academy přesně rozdělené složky. A to na složku dětí 6 – 11 let, juniorů 12 – 14 let a dospělých nazvaných HVK a to nad 15 let věku.

V každé této soutěžní složce může tančit maximálně 24 tanečníků. V současnosti BDS Academy disponuje 10-ti soutěžními složkami. Nedílnou součástí činnosti BDS Academy je streetová taneční výuka veřejnosti v pražských základních školách.

V současné době tyto kurzy navštěvuje přes 300 zájemců.

nazývaný také pouliční tanec je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo tanečního studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Začal se objevovat ve Spojených státechv roce 1970. Pod tento pojem patří taneční styly jako breakdance, popping, locking,hip hop vew style a house dance.Mezi taneční techniky a styly, které lze do Street dance zařadit patří Hip Hop, RnB, New style, Old style, Free style, Hype, Krumpin´, Funky, Lockin´, Poppin´, Boogaloo, Electric boogie,Break dance , House .

je druh populární kultury, občas považovaný za hudební nebo taneční styl. Je tvořen ze čtyř hlavních elementů, jimiž jsou Dling rap(MCing), Bboying (Breakdance) a Graffity. Hiphopová hudba vzniká spojením rytmů mixovaných DJem a veršů, které do nich vkládá rapper (též označovaný jako MC=Master of Ceremony). K již zmíněné hudbě, ať už reprodukované (DJing), nebo zpěvu (rap), patří grafický projev známý jako graffiti, akrobacie či tanec označovaný pojmem breakdance. Za pátý element je považován beatboxing .

House dance – Clubin
je spoločenský tanec, bežne tancovaný na house music ktorá má svoje korene v kluboch Chicaga. House Dance má na svedomí mesto New York (80.roky). Medzi hlavné elementy House dance patrí „Footwork“, „Jacking“ a „Lofting“. House dance má vačšinou improvizačný charakter, kladie dôraz na prácu nôh a fluidné (plinulé) pohyby vrchnej časti tela.

také známý jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh tance street dance . Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jednou ze čtyř základních částí kultury hip hopu(další jsou rap, Dling a graffiti ). Vyvinul se mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v a v New Yorku a v Los Angeles na začátku 70. let. Breakdance je populární hlavně u mládeže.

Locking je historicky nejstarší tanec, který dnes řadíme mezi street dance. Vznikl už na přelomu 60. a 70. let minulého století v Los Angeles a jeho zakladatelem je Don Campbell. Toho inspiroval svými pohyby především James Brown, ale také třeba Harold a Fayard Nicholasovi, významní představitelé stepu. Poměrně často se mu stávalo, že se zasekl v půlce kroku a nevěděl, jak dál. Jeho divákům se to ale zalíbilo, což dalo základ zaseknutím, které jsou dnes pro Locking typické. Tento taneční styl je pojmenovaný po něm, původně se mu totiž říkalo Campbellocking (lock = zámek, zamknout pohyb).d.).

je funkytanec a streetový taneční styl založený na technice rychlé kontrakce a uvolnění svalů, který vypadá jako křečovitý a čistý pohyb, nazývaný pop nebo hit. Tyto pohyby je nutné provádět plynule do rytmu písničky v kombinaci s různými pohyby a pozicemi. Tanečníky označujeme jako poppers.

Je všeobeně mytizováno, že tanec vznikl ve Fresno, California v 70. letech, inspirované hlavně lockingem.Jako ostatní streetové styly, popping je často předváděn v battlech, kde se tanečník snaží předvést před davem to nejlepší, co umí. Hodnotí se neomezená improvizace a pohyby, které jsou málo viděny na soutěžích a představeních. Nejdůležitějším kritériem je charakter tanečníka a jeho úkolem je bavit publikum.

Dancehall je druh jamajské populární hudby a stejně tak i taneční styl který se vyznačuje propojením téměř všeho co po hudební stránce na Jamajce vznikalo a nebo se na tento ostrov přeneslo obvykle ze Sev. Ameriky, a to od minulosti až po současnost. Tedy styl kde se mísí reggae, ska, rnb, hip hop, elektro sound a jiné

Dancehall jako tanec se stává velice populární hlavně díky hudebním producentům , interpretům a creatorům tanečních kroků, kteří ho zaslouženě propagují. Samotné taneční kroky jsou inspirovány životem jamajských obyvatel, situacemi, charaktery obdobně jako to mu je i u ostatních street dance či club dance stylů.

Dancehall je social dance jamajčanů, ale tak rychle jako se na Jamajce vytváří nové singly tak rychle se tvoří i dancehall variace pohybů či jednotlivé kroky. Z tohoto exotického stylu čiší svěžest, divokost, sexappeal, spontálnost…

Dancehall se v dnešní době těší velkému zájmu a i my zde můžeme tuto kulturu rozšířit a něco se z ní přiučit.

ČLENŮ TÝMU

MĚST

ROKŮ TRADICE

SPOKOJENÝCH ŽÁKŮ

Vahe Wahe Akopjan
Katarína Kvasnicová
Martina Kvasnicová
pitkin
Andyboj
Dana Klasová
František Bodnár
Deen